Modriqi zgjedh Maradonën para Messit

02 dhjetor 12:02

Kapiteni i Kroacisë, Luka Modriq ka thënë se Diego Maradona është lojtari më i mirë në histori. Në këtë mënyrë anëtari i Real Madridit e ka anashkaluar Leo Messin.

“Për mua, më i madhi është Maradona. Messi dhe Maradona janë dy legjenda, por Diego është Diego”, ka thënë Modriq.

Në vitin 1986, Diego Maradona me Argjentinën u shpall kampion i botës. Në vitin 2021, Leo ndihmoi ekipin kombëtar të fitonte Kupën e Amerikës. Le të shohim se sa larg mund të shkojnë argjentinasit në Katar.

 

 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Sot (e premte) është ditëlindja 78-të e ish-presidentit Ibrahim Rugova.…