Molliqaj fton opozitën që të bashkëpunojnë për platformën e dialogut

30 korrik 2018 | 17:56

Deputeti i Partisë Socialdemokrate (PSD), Dardan Molliqaj, ka ftuar partitë opozitare për bashkëpunim në ndërtimin e një platforme të veprimit lidhur me dialogun dhe çështjen e rëndësishme në vend.

Ai ka thënë se partia me më së shumti numra në Kuvend duhet të marrë përsipër bashkimin e opozitës.

“Ai që është më i madhi në numra në Kuvend, i dyti i treti, me marr përsipër dhe me bashku këtë opozitë. Arsyeja pse është bashku opozita herën e kaluar ka qenë se Vetëvendosje ka qenë subjekti më i madh, e kemi marrë përsipër, kemi bashkëpunuar edhe me AAK-në dhe Nismën”, ka thënë Molliqaj gjatë debatit parlamentar për dialogun.

Më tutje, Molliqaj ka folur foli edhe për çështjen e Luginës së Preshevës, duke thënë se shqiptarët atje nuk duhet përdorur si mall kusuritje.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Daut Haradinaj,…