Molliqaj do hapje të tërësishme të kufirit Kosovë – Shqipëri

27 prill 19:22

Deputeti i Grupit Parlamentar të Deputetëve të Pavarur, Dardan Molliqaj, ka propozuar që Kosova e Shqipëria të hapin tërësisht kufirin.

Madje ai për këtë ka proceduar edhe një rezolutë në Kuvendin e Kosovës.

“Sot, në emër të Grupit të Deputetëve të Pavarur, procedova në Kuvend rezolutën për hapjen e tërësishme të pikave kufitare në mes të Kosovës dhe Shqipërisë”, ka shkruar Molliqaj në profilin e tij në “Facebook”.

“Nuk duhet të ketë asnjë pengesë për lëvizje të lirë të qytetarëve në mes të dy shteteve tona”.

No automatic alt text available.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Presidenti i Këshillit Evropian, Donald Tusk, ka thënë se lajmet…