Molliqaj: Qeveria mori masat vetëm pasi u zgjodh Presidentja, gabim refuzimi i vaksinave të Shqipërisë

07 prill 22:42

Kreu i PSD-së, Dardan Molliqaj, ka folur para mediave në aksionin e sotëm të kësaj partie si shenjë proteste ndaj masave të reja nga Qeveria e Kosovës.

Ai ka thënë se janë kundër disa masave të vendosura nga Qeveria, duke përmendur këtu edhe orën policore.

”Jo rastësisht është vendosur që masat të hyjnë në fuqi dy ditë pas zgjedhjes së Vjosa Osmanit për Presidente, kjo do të thotë se Qeveria Kurti nuk kujdeset për shëndetin e qytetarit”, ka thënë Molliqaj, transmeton Periskopi.

Ai ka folur edhe për vaksinat të cilat janë ofruar nga Shqipëria, por janë refuzuar nga Qeveria e Kosovës pasi që ishin të prodhimit kinez, duke thënë se ishte një vendim i shpejtë dhe është marrë pasi Kurti është siguruar që vendi nuk po shkon në zgjedhje të reja.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Partia Socialdemokrate ka zhvilluar një aksion në kryeqytet duke protestuar…