Molliqaj thotë se është i gatshëm të mos jetë më deputet

14 dhjetor 2017 | 23:20

Deputeti dhe ish-Sekretari Organizativ i Lëvizjes Vetëvendosje, Dardan Molliqaj duke komentuar  në “Zona e Debatit” në “Klan Kosova” ka treguar gatishmërinë e tij për të dhënë dorëheqje nga pozitat udhëheqëse në Vetëvendosje dhe jashtë saj.

“Kam dhënë dorehqjë nga Sekretari Organizativ se ka pasur kritika për organizatën dhe kam menduar se janë në fazën e sinqertë dhe kam thënë që unë lëshoj rrugë. Ju ka thëmë merrni hapësirë, ne nuk po ecim tutje, edhe unë kam thënë që nëse në Vetëvendosje, arrihet marrëveshje për dallimet që kemi, dhe për problemin që kemi, unë, nëse pala tjetër e sheh të nevojshme, tërhiqem edhe nga deputeti dhe nuk garoj kurrë për deputet, as për kryesi, mbes anëtar i thjeshtë. Për mua është e rëndësishme ta gjejmë rrugën përpara që besoj se Kosovës”, ka thënë Molliqaj.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Një entuziaste e rregullimit të gjërave shtëpiake ka rinovuar dyshemenë…