Mot i ftohtë dhe me reshje të borës në dy ditët e para të javës

03 dhjetor 22:36

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK) ka njoftuar se gjatë pesë ditëve të ardhshme do të mbajë mot relativisht i ftohtë dhe me kushte për reshje të dobëta bore, kryesisht në dy ditët e para të javës.

“Më tej parashihet të ketë intervale me diell dhe vranësira të pjesshme. Temperaturat minimale parashihet të lëvizin ndërmjet -5 deri-2 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihet të lëvizin ndërmjet 3-7 gradë celsius. Do të fryjë erë nga drejtimi i verilindjes dhe juglindjes me shpejtësi deri 8m/s”, është thënë një njoftimin e IHMK-së.

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Shoqata e Bankave të Kosovës (ShBK) ka organizuar konferencën vjetore…