Moti gjatë vikendit

09 qershor 2018 | 09:38

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se gjatë vikendit do të mbajë mot me diell dhe vranësira të cilat vende-vende do të shoqërohen me reshje lokale shiu dhe shkarkime rrufesh.

Sipas IHMK-së, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 13-15 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihet të lëvizin ndërmjet 25-27 gradë celsius.

Do të fryjë erë nga drejtimi i veriperëndimit me shpejtësi deri 8m/s.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Zëvendëskryetari i parë i Komisionit për Integrime Evropiane, Armend Zemaj,…