Moti për dy ditët e ardhshme

21 prill 14:04

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar për parashikimin e motit për dy ditët e ardhshme.

Sipas IHK-së, do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell.

“Vranësirat vende-vende parashihen të shoqërohen me riga shiu (kryesisht ditën e premte). Vlerat e temperaturave minimale do të lëvizin ndërmjet 5-8 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 13-19 gradë celsius. Do të fryjë erë kryesisht nga juglindja me shpejtësi 1-8m/s”, ka njoftuar IHK-ja.

Sasitë e reshjeve të fundit sipas rrjetit të IHK-së ishin:

Podujevë 27 mm (litër për metër katror)
Malishevë 21mm
Prishtinë 20 mm
Junik 18 mm
Ferizaj 18mm
Kamenicë 18
Shajkoc 18mm
Dragash 15mm
Peja 9mm
Istog 7mm dhe
Tuxhec 7mm.

No description available.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Shërbimi Spitalor Klinik dhe Universitar i Kosovës (ShSKUK) ka bërë…