Mourinho krahason Osimhenin me Drogban

31 janar 17:00

Trajneri i Romës, Jose Mourinho, ka bërë një krahasim në mes të Victor Osimhen dhe Didier Drogbas. “Ai është i të njëjtit nivel me Drogban, por Didier nuk stimulonte.

Nëse Victor ndryshon, atëherë OK. Do ta blija nëse do të isha në një klub me shumë para. Megjithatë, nëse ai shkon në Angli një ditë, ai duhet të ndryshojë, sepse në Itali ata e durojnë këtë lloj sjelljeje, ndërsa në Premierligë ata do ta ulnin ashpër atë”, ka thënë Mourinho.

“I thashë që ai shënoi një gol të mrekullueshëm dhe duhet të ndalojë aq shumë stimulimet. Goli i tij ishte fantastik. Ai bëri të njëjtën gjë kur u takuam në fillim të këtij sezoni, kështu që ai është një lojtar fantastik”, ka deklaruar Mourinho.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Lionel Messi dha intervistën e parë pas triumfit në Botërorin…