Messi: Kupa e Botës plotëson karrierën time, do të doja të ma dorëzonte Maradona

31 janar 16:57

Lionel Messi dha intervistën e parë pas triumfit në Botërorin 2022 për gazetarin argjentinas Andy Kusnetzoff, duke pranuar se ishte një fitore që “mbyll rrethin” e karrierës së tij dhe rrëfeu se do të donte “Diego Maradona t’ia kishte dorëzuar trofeun”.

“E kisha thënë disa vjet më parë se e dija që Zoti do të ma jepte këtë dhuratë, se ai e kishte rezervuar për mua. Nëse do të kishte një moment që mund të zgjidhja se kur duhet ta fitoja do të ishte ky, siç ndodhi. Fitimi i Kupës së Botës plotëson rrethin e karrierës sime profesionale”, është shprehur “ylli” argjentinas. Mungonte vetëm diçka, ose më mirë dikush, që të ishte gjithçka e përkryer: “Do të kisha dashur që të ma jepte Diego Maradona kupën ose, të paktën, të ishte gjallë që të mund të më shihte. Argjentina sërish kampione bote, ai që e donte shumë kombëtaren”.

Në fund, Messi ka shtuar: “E ndjeva mbështetjen e tij Diegos nga Parajsa. Pashë Kupën dhe ndjeva se po më thoshte ‘eja këtu, më merr’, pashë sa shumë po shkëlqente në atë stadium të mrekullueshëm”.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ministritë e Punëve të Jashtme të disa shteteve evropiane, anëtare…