MPJ e Kosovës thotë se ka qenë cak i sulmit kibernetik

07 dhjetor 22:41

Ministria e Jashtme e Kosovës njoftoi përmes një postimi në “Twitter” se ka qenë cak i një sulmi kibernetik.

“Autoritetet përkatëse janë përgjigjur dhe janë duke punuar për të mbajtur sistemin e komunikimit të sigurt dhe në funksion. Hetimet e para tregojnë se burimet e sulemve kanë ardhur nga Serbia dhe Bosnja”, ka njoftuar MPJ në “Twitter”.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kryetari i Drenasit, Ramiz Lladrovci, mori pjesë në darkën e…