Muharremaj thotë se do të vazhdojë pastrimi i lumenjve në Suharekë

27 shkurt 2019 | 14:02

Kryetari i Komunës së Suharekës, Bali Muharremaj, ka bërë me dije se do të vazhdojë pastrimi i lumenjve në tërë territorin e kësaj komune.

Ai ka thënë se janë të përkushtuar për ruajtjen e ambientit.

“Përkushtimi ynë është serioz në ruajtjen e ambientit, andaj edhe ndihma nga ana e qytetarëve do të jetë e mirëpritur. Nëse secili e kemi nën kujdes ambientin e lagjeve në qytet, fshatrave, dhe kudo ku jetojmë, e mira e përbashkët është se e trashëgojmë për brezat e ardhshëm, Komunën që të gjithë e duam, me ambient të pastër dhe të shëndetshëm”, ka deklaruar Muharremaj.

/Epoka e re/

 

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kryetari i Komunës së Mitrovicës, Agim Bahtiri, ka pritur në…