Murati e Minxhozi diskutojnë për lehtësimin e lëvizjes së mallrave Kosovë-Shqipëri

13 prill 15:17

Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati, ka pritur sot në takim ambasadorin e Shqipërisë, Qemal Minxhozi, me të cilin ka diskutuar për intensifikimin e marrëdhënieve ndërmjet dy vendeve.

Gjatë takimit ministri Murati dhe ambasadori Minxhozi diskutuan rreth implementimit të marrëveshjeve ndërshtetërore, për themelimin e një grupi punues ndërministror mes Kosovës dhe Shqipërisë për trajtimin e çështjeve të ndryshme mes dy vendeve.

Në takim u diskutua edhe për lehtësimin e lëvizjes së mallrave në mes të dy vendeve si dhe për krijimin e një mekanizmi i cili do të shërbejë në rritjen e diversitetit të kompanive që qasen në tregjet e Kosovës dhe Shqipërisë.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKShPK) ka njoftuar…