Muriqi ‘bombardohet’ nga ofertat

27 tetor 11:43

Sulmuesi i Kosovës në futboll, Vedat Muriqi, është duke shkëlqyer me fanellën e “dardanëve”, por edhe me fanellën e skuadrës së Fenerbahçes.

Kjo ka bërë që shumë klube të mëdha evropiane ta fillojnë garën për transferimin e tij.

Atletico Madridi nga La Liga, Tottenhaim e Manchester Unitedi nga Premierë Liga dhe Lazio e Interi nga Seria A janë skuadrat që kanë konfirmuar interesimin për sulmuesin e “dardanëve”, kurse në skenë ka dalë edhe skuadra e Napolit.

/Epoka e re/

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Drejtori sportiv i Bayernit Munichut, Hasan Salihamidziq, ka thënë se…