Musliu e Lushtaku me të rinjtë e PDK-së vizitojnë Qyqavicën (Foto)

25 gusht 2019 | 17:46

Ish-deputetët e Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Ganimete Musliu dhe Mërgim Lushtaku, së bashku me të rinjtë e kësaj partie në Skenderaj kanë zgjedhur që këtë fundjavë ta kalojnë në malet e Qyqavicës.

Musliu ka thënë se Qyqavica përveç bukurive natyrore të sjellë në kujtesë edhe momente historike dhe emocione të përjetimeve të banorëve të kësaj ane

“Këtë të diele bashkë me Rininë Demokratike të Kosovës, Dega Skenderaj të udhëhequr nga kryetari Alban Berisha, zgjodhëm ta kalojmë në Qyqavicë. Qyqavica përveç bukurive natyrore të sjellë në kujtesë edhe momente historike dhe emocione të përjetimeve të banorëve të kësaj ane. Falënderojmë secilin veç e veç për angazhimin maksimal dhe organizimin e shkëlqyeshëm”, ka shkruar Musliu në llogarinë e vet në “Facebook”.

/Epoka e re/

Image may contain: 11 people, people smiling, people standing, tree, outdoor and natureImage may contain: 3 people, people standing, mountain, outdoor and natureImage may contain: 4 people, people smiling, people standing, tree, outdoor and natureImage may contain: 11 people, people smiling, people standing, sky, mountain, outdoor and natureImage may contain: 2 people, people standing, tree, outdoor and natureImage may contain: 1 person, tree, plant, sky, outdoor and natureImage may contain: 12 people, people smiling, people sitting and outdoorImage may contain: 3 people, people standing, sky, tree, mountain, cloud, outdoor and natureImage may contain: 1 person, standing, sky, outdoor and natureImage may contain: 1 person, smiling, standing, sky, outdoor and nature

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
RasenBallsport Leipzig e ka mposhtur Eintracht Frankfurt me rezultat 2-1,…