Mustafa takoi ambasadorin O’Connell, flasin për zhvillimet politike

17 janar 16:13

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Isa Mustafa, ka pritur sot në takim ambasadorin e Britanisë së Madhe në Kosovë Ruairi O’Connell.

Gjatë këtij takimi ata kanë biseduar për zhvillimet aktuale në Kosovë dhe qëndrimet e LDK-së në lidhje me dialogun Kosovë-Serbi.

Duke e falënderuar për mbështetjen e pazëvendësueshme të Britanisë për Kosovën, kryetari Mustafa ka shprehur përkushtimin e LDK-së dhe të qytetarëve të vendit për të thelluar bashkëpunimin edhe më tutje.

Ndërkohë ambasadori O’Connelli, ka falënderuar kryetarin Mustafa për pritjen dhe bashkëpunimin e deritanishëm.

/Epoka e re/ 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Në Komunën e Mitrovicës ka qëndruar të enjten kryetari i…