Mustafi shënon në fitoren e Arsenalit

28 dhjetor 23:07

Mbrojtësi shqiptar, Shkodran Mustafi, ishte njëri prej realizuesve në fitoren që Arsenali e siguroi me rezultat 3 me 2 ndaj Crystal Palacet.

25-vjeçari ishte realizuesi i parë kur realizoi në minutën e 25 pas një rrëmuje të krijuar në mbrojtjen e vendasve.

Anësori anglez Andos Townsend u përkujdes për të barazuar rezultatin në minutën e 49, ndërsa në minutat 62 dhe 66 Alexis Sanchez riktheu epërsinë e Arsenalit.

James Tomkins ktheu shpresat e vendasve për të siguruar një barazim në minutën e 89 kur realizoi për rezultatin 2 me 3.

Me këtë fitore Arsenali mbetet në pozitën e gjashtë me 37 pikë.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Arsenali ka shkuar me epërsi 0-1 në pushimin e pjesës…