Nadal kalon në çerekfinale të “Australian Open”

23 janar 09:16

Tenisti Rafael Nadal ka kaluar në çerekfinale të “Australian Open”, pasi e mposhti Adrian Mannarinon.

Rafael Nadal përparoi në çerekfinalet e Australian Open me një fitore të drejtpërdrejtë ndaj Adrian Mannarino, ndërsa spanjolli vazhdon kërkimin e tij për një titull të madh rekord të 21-të.

Nadal fitoi tre setet 7-6, 6-2 dhe 6-2.

Nadal do të luajë  më pas me Denis Shapovalov pasi ai mundi Alexander Zverev.

Fituesi i 14-të kanadez Shapovalov, 22 vjeç, arriti në çerekfinalen e tij të parë të Australian Open me një fitore mbresëlënëse 6-3 7-6 (7-5) 6-3 kundër kampionit olimpik të Gjermanisë.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ministri i Shëndetësisë, Rifat Latifi, kërkon që secili qytetarë që…