Nait Hasani në mbështetje të “Marshit për drejtësi”: Duam drejtësi, JO gjykime politike!

31 mars 2023 | 00:02

Ish i burgosuri politik, deputeti e ish ambasadori Nait Hasani ka dal në mbështetje të ish-drejtuesve të UÇK-së, Hashim Thaçit, Jakup Krasniqit, Kadri Veselit e Rexhep Selimit si dhe Sali Mustafës, Hysni Gucatit, Nasim Haradinajt e Pjetër Shalës të cilët po mbahen padrejtësisht në burgun e Hagës.

Hasani i shoqëruar nga nipi i tij Kreshniku, përmes llogarisë së vet në “Facebook” ka shpërndarë një fotografi nga qyteti i bukur i Prizrenit ku mbanë në dorë thirrjen pēr pjesëmarrje në marshin për drejtësi që do të organizohet ditën e diel në ora 14:00 në Prishtinë.

Nait Hasani kërkon drejtësi e jo gjykim politik nga gjykata e Hagës për krerët e UÇK-së.

Postimi i Hasanit:

Duam drejtësi, JO gjykime politike!

UÇK krenaria jonë ??

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
KB Kosovari do të jetë anëtari më i ri i…