Ndahen FC ‘Prishtina’ dhe Besart Berisha

03 dhjetor 21:06

Klubi i futbollit kryeqytetas F.C “Prishtina”, ka ndërprerë kontratën me futbollistin profesionit Besart Berishën.

Këtë e ka bërë të ditur vet klubi përmes faqes së saj zyrtare në “Facebook”.

Njoftimi i plotë:

𝑭𝒂𝒍𝒆𝒎𝒊𝒏𝒅𝒆𝒓𝒊𝒕 𝑩𝒆𝒔𝒂𝒓𝒕!

FC Prishtina njofton opinionin se e ka ndërprerë me marrëveshje të dyanshme kontratën me sulmuesin Besart Berisha.

36-vjeçari iu bashkua Prishtinës në fillim të shtatorit të këtij viti dhe firmosi kontratë deri në fund të edicionit.

Ai me Prishtinën regjistroi vetëm tri paraqitje në Superligë.

Berisha pritet që të largohet nga Kosova andaj klubi e mirëkupton dhe i dëshiron shëndet dhe suksese.

#forcaPrishtina

#krejtpërprishtinën

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ish-gjyqtari i Gjykatës Kushtetuese, Bekim Sejdiu, së fundi i është…