Ndërron jetë babai i heroit të kombit Sabit Veseli, Smajli

27 shkurt 09:32

Në orët e hershme të mengjesit ka ndërruar jetë Smajl Rushit Veseli, babai i heroit të kombit, Sabit Veseli nga Broboniqi i Mitrovicës.

Siç njoftojnë të afërmit e të ndjerit, varrimi i tij do të bëhet në Broboniq në orën 12:00.

Njoftimi i plotë i familjarit të tij:

Te Allahut jemi dhe tek ai do te kthehemi.

Sot ne mengjes nderroi jete axha i babes, Smajl Rushit Veseli, baba i heroit te kombit Sabit Veseli-t.

Varrimi behet sot ne ora 12:00 ne Broboniq.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Adnan Merovci, ish-shef i Protokollit të ish-presidentit, Ibrahim Rugova thotë…