Ndonëse nuk e kaloj pragun, këta ishin më të votuarit nga Nisma Socialdemokrate

04 mars 22:24

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve të enjten shpalli rezultatin e zgjedhjeve të parakohshme parlamentare të 14 shkurtit.

Ndonëse, Nisma Social Demokrate e Fatmir Limajt s’ka arritur që ta kalojë pragun, ne mesin e pesë më të votuarve në zgjedhjet e 14 shkurtit ishin: Fatmit Limaj me 17.703 vota, pasuar nga Arbëreshë Krasniqi me 4194 vota, Albulena Balaj- Halimi me 3995 vota, Enver Hoti me 3466 vota, si dhe Zafir Berisha me 3391 vota, raporton “Epoka e re”.

Poshtë keni tabelën e emrave  më të votuar të Nismas Social Demokrate,

No description available.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kryetari i Partisë Liberale Egjiptiane, Veton Berisha, nuk ka arritur…