Në duart e kujt mbetet Siria? (Video)

11 janar 13:38

Vendimi i presidentit të Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, për të tërhequr trupat amerikane nga Siria i lë të dobësuar aleatët në fushëbetejë dhe i forcon rivalët e mbështetur nga Irani dhe Rusia.

Po ashtu shtron pyetjen: a është zhdukur vërtet kërcënimi nga Shteti Islamik?

Në duart e kujt mbetet Siria?

Në duart e kujt mbetet Siria?

Gepostet von Radio Evropa e Lirë am Freitag, 11. Januar 2019

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Një zëdhënës i ushtrisë amerikane ka thënë se koalicioni ushtarak…