Në Itali sot mbahen zgjedhjet parlamentare

04 mars 11:33

Në garë janë partitë e ekstremit të djathtë dhe ato populiste, duke përshirë koalicionin e Silvio Berlusconit, që ka shërbyer si kryeministër për tri mandate dhe aleancën e qendrës së majtë e cila kërkon fitojë të drejtën për krijimin e qeverisë së re.

Sipas analistëve votat mund të ndahen në mes të Lëvizjes Pesë Yjet, asaj kundër migrimit Partia e Lidhjes, partisë së Berlusconit Forza Italia dhe Partisë Demokratike.

Rezultatet preliminare pritet të bëhen të ditura më 5 mars.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Nga kampanja për faljen e borxheve të qytetarëve dhe bizneseve…