Në Pejë zbulohet shtatorja e Shkëlzen Haradinajt dhe Obelisku i 183 dëshmorëve

14 qershor 22:55

Të dielën në Pejë përurohet shtatorja e Heroit të Kombit, Shkëlzen Haradinaj dhe Obelisku i dëshmorëve

Në 20 vjetorin e çlirimit të Pejës e çlirimit të Pejës, të dielën më 16 qershor, do të përurohet shtatorja e heroit të kombit, Shkëlzen Haradinaj dhe Obelisku u 183 dëshmorëve nga Komuna e Pejës.

Ky organizim është bërë nën përkujdesjen e kryetarit të Pejës, Gazmend Muhaxheri, në bashkëpunim me Këshillin Organizativ.

Manifestimi fillon në orën 13, kurse zbulimi i shtatores do të bëhet në orën 13 e 30 në Sheshin “Shkëlzen Haradinaj”.

 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Presidenti i Federatës së Sporteve Universitare të Kosovës, Musa Selimi,…