Në Spitalin e Pejës po trajtohen 51 pacientë me COVID-19, një në gjendje të rëndë

12 korrik 09:55

Në Spitalin e Përgjithshëm në Pejë aktualisht janë duke u trajtuar 51 pacientë me Covid-19.

Në njoftimin e këtij spitali thuhet se “Kështu aktualisht po trajtohen 51 pacientë dhe nga këta 41 pacientë janë të konfirmuar përmes testit me Covid-19 ndërsa 10 pacientë janë në pritje të rezultatit të testit. 9 pacientë janë në Oksigjeno terapi, një pacient është në gjendje të rëndë, ndërsa që pacientët e tjerë kanë gjendje stabile. Trajtimi i pacientëve me Covid-19 po bëhet në Repartin Infektives dhe në Pulmologjisë”.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Për herë të parë që nga momenti kur ka shpërthyer…