Nëse edhe Amerikën e jep për Albin Kurtin atëherë s’ka psikolog që t’merr n’dorë!

01 tetor 17:44

Shkruan: Kimete Berisha

Ti je më dikushi se Albin Kurti, presidente!

Ti je këtu ku je, pa pasur ‘ushtri paramilitarësh’ pas vetes;

pa frymëzuar vdekje, vrasje e vetëvrasje.

Je këtu ku je, duke u vetëmbrojtur dhe duke ua luajtur lojën mashtruesve, pra duke i mashtruar-mashtruesit (që nuk është gabim),

je këtu ku je pa e kërcënuar askënd me likuidim!

Ti duhet ta dish se gazetarët e Kosovës e kanë bllokuar mundësinë e komentimeve, sherri ‘talibanëve të Albin Kurtit’.

Kështu kaq keq ka qenë situata veç në kohën e Millosheviqit.

Ti ke arritur këtu ku je, e vetmuar, duke i pasur të gjithë kundër!

Albin Kurti ka arritur këtu ku është duke e mohuar shtetin e Kosovës,

duke e mohuar çdo vlerë;

duke e mohuar dhe përqeshur lirinë;

duke e krahasuar flamurin e Kosovës me ‘lara’;

duke i treguar Amerikës se ‘shqiptarët nuk janë me Amerikën’;

duke e mohuar pavarësinë e Kosovës,

duke e përdorë sentimentin e bashkimit kombëtar;

duke i keqpërdorur të pakënaqurit, diasporën dhe të gjithë pa përjashtim, edhe fëmijët!

Duke i shfrytëzuar gratë dhe burrat t’i kallin institucionet,

duke i shfrytëzuar të gjithë si ushtarë të tij dhe në fund duke i hedh në rrugë!

Ka premtuar Vetëvendosje – jo negociata;

Ka premtuar se s’do të ketë marrëveshje me Serbinë -pa kërkuar falje Serbia për krime.

I ka manipuluar gratë e dhunuara në luftë;

I ka manipuluar familjarët e të zhdukurve;

I ka mashtruar viktimat, dhe të gjithë shqiptarët pa përjashtim, përveç Serbinë.

Serbinë e ka befasuar për të mirë!

Kryeministri Albin Kurti nuk i kërkon Serbisë të na kërkojë falje!

Ua paguan rrymën serbëve të veriut!

Paramilitarëve serbë u jep rroga pa punuar!

Ua ka hequr qafe policinë e Kosovës nga veriu!

I lejon targat ilegale në Veri, në kundërshtim me

Ligjin!

Pra, Albin Kurti po bën krime shtetërore në favor të Serbisë!

Përndryshe, budalla më i madh e di se Serbia nuk pajtohet me asnjë marrëveshje që nuk i konvenon!

E ti, Presidente,

Ti ke qenë dhe je e vetmuar, nuk ke pasur parti,

Ty nuk të do kush, e ke huazuar dashurinë e votuesve të Albin Kurtit (dashuria e votuesve t’u, varet nga urdhri i Albin Kurtit.

Nëse u thotë ai ‘gjuajeni Vjosën me gurë-të gjuajnë).

Ti je Presidente e Kosovës dhe peng i ‘votuesve’ të Albin Kurtit.

Ty nuk të duhen votuesit e Tij, sherri i të cilëve ndjehesh dhe vepron si Presidente e varur, e frikësuar nga braktisja!

Dikush duhet t’i bëj për vete 60 për qind të shqiptarëve që nuk votojnë.

Nëse bindesh se je më dikushi se Albin Kurti – edhe pavarësohesh nga Ai, edhe e ‘çliron’ Republikën.

S’di pse s’po bindesh!

Nëse edhe Amerikën e jep për Vetëvendosjen – atëherë s’ka psikolog që të merr n’dorë!

Pse Albin Kurti ia refuzoi Amerikës mbi 200 milionë dollarë?

Trego!

P.S. E dr. Vdekja dha dorëheqje!

Kriminelët nuk japin dorëheqje, kriminelët shkarkohen dhe përfundojë në burg.

Veprimet e Arben Vitisë gjatë pandemisë kanë qenë të dëmshme, të rrezikshme dhe vdekjeprurëse për popullin dhe për shtetin!

Deri tani kemi pasur punë me qeveritë e rrezikshme për xhep,

tash kemi punë me qeverinë e rrezikshme për jetë.

Qeveria Kurti është e rrezikshme për jetë!

Pa kurbana këta nuk ekzistojnë!

Dikush duhet të ‘vdes’ që këta të jetojnë!

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Një studim i fazës tretë të ilaçit anti-viral “Molnupiravir” kundër…