Nesër përkujtohen dëshmorët Rexhë dhe Arton Qorraj

12 korrik 12:34

Nesër (e premte) në orën 11:00 mbahen homazhe për dëshmorët e kombit Rexhë Sadik Qorraj dhe Arton Nezir Qorraj nga Carrabregu i ulët.

“Të nderuara familje të dëshmorëve, invalidë e veteranë të luftës së UÇK-së, qytetarë të nderuar! Ju njoftojmë se të premten më 13 korrik 2018, në orën 11:00, mbahen homazhe për dëshmorët e kombit Rexhë Sadik Qorraj dhe Arton Nezir Qorraj nga Carrabregu i ulët. Homazhet mbahen në fshatin Carrabreg i Ulët pran lapidarit te shkolla fillore ‘Lidhja e Prizrenit’. Pjesëmarrja juaj nderon gjakun e dëshmorëve dhe luftën e drejt të UÇK-së”, është bërë me dije në njoftimin për medie.

/Epoka e re/

Fotografia e Ovl Deçan

Fotografia e Ovl Deçan

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Në kuadër të një vizite në Bruksel, kryetari i PSD-së…