Nga këto komuna janë rastet e reja

09 maj 15:12

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës në raportin 24 orësh ka njoftuar se 97 persona kanë rezultuar pozitiv, derisa 291 janë shënuar.

“Rastet pozitive janë nga komunat: Prishtinë 30 raste, Ferizaj 9 raste, Podujevë 9 raste, Pejë 7 raste, Deçan 6 raste, Gjakovë 6 raste, Istog 6 raste, Drenas 5 raste, Fushë-Kosovë 4 raste, Gjilan 3 raste, Prizren 3 raste, Lipjan 2 raste, Mitrovicë 2 raste, Obiliq 2 raste dhe me nga një rast komunat: Kamenicë, Rahovec dhe Viti”, ka njoftuar IKShPK-së.

 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Lajm i mirë është rënia e numrit të infektuarave me…