Nis ‘beteja’ zyrtare për mbledhjen e votave

25 shtator 2019 | 07:54

Subjektet politike dhe kandidatët e tyre për deputetë nga sot (e mërkurë) deri më 4 tetor do ta shpalosin programin e tyre për zgjedhjet parlamentare të 6 tetorit.

Gjatë këtyre dhjetë ditëve nëpërmjet takimeve dhe tubimeve të ndryshme ata do të përpiqen t’i bindin qytetarët për t’i votuar.

Prishtina, Mitrovica dhe Theranda janë qytetet që partitë politike kanë përzgjedhur për ta bërë hapjen zyrtare të fushatës zgjedhore.

Ndërkohë KQZ-ja, PZAP-i dhe BE-ja kanë bërë thirrje për fushatë të qetë dhe demokratike.

(Shkrimin e plotë mund ta lexoni në numrin e sotëm të gazetës “Epoka e re”)

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kryeministri në detyrë dhe kandidati i koalicionit AAK-PSD për këtë…