Nisma në Gjilan themelon nëndegën e Dheut të Bardhë

14 mars 23:26

Nisma Socialdemokrate në Gjilan ka themeluar nëndegën e Dheut të Bardhë.

Kryetar i kësaj nëndege është zgjedhur, Arbnor Bunjaku.

Pas zgjedhjes kryetar dege, Bunjaku ka falënderuar delegatët për besimin e dhënë dhe ka premtuar se gjatë mandatit të tij do të punojë në rritjen e Nismës.

I pranishëm në themelimin e kësaj nëndege ishte edhe Bajram Hasani, kryetar i Nisma Socialdemokrate në Gjilan dhe ministër i Tregtisë dhe Industrisë.

Hasani ka folur për synimet e Nismës në Gjilan dhe në nivel vendi.

Ai ka thënë se lideri i Nismës, Fatmir Limaj, i ka dhënë rëndësi të veçantë Anamoravës, si askush tjetër më parë.

Hasani ka bërë me dije se në ditët e ardhshme pritet edhe themelimi i disa nëndegëve të tjera.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Barcelona është kualifikuar në çerekfinale të Ligës së Kampionëve pasi…