Një i vdekur dhe 10 të lënduar nga aksidenti në Gjilan

07 mars 2019 | 15:35

Të paktën një person ka vdekur dhe 10 të tjerë janë plagosur nga një aksident në qendër të qytetit të Gjilanit.

Aksidentin e ka shkaktuar një kamion transportues.

Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, ka thënë përmes një postimi në Facebook, se “sipas informatave të para, kamionit nuk i kanë funksionuar frenat” dhe shtoi se përveç dëmeve në njerëz, në këtë aksident janë përfshirë edhe dhjetëra vetura dhe ka dëmtim të pronës publike.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Presidenti amerikan, Donald Trump ka shfuqizuar një rregullore e vendosur…