“Njohësi i politikave ndërkombëtare”, Basha: Nuk e kuptoj pse Rama flet çfarë duhet të bëjë Kosova në vend t’vet

28 shtator 2023 | 19:53

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Dimal Basha, i ka reaguar kryeministrit shqiptar, Edi Rama, i cili ka kërkuar që KFOR’i ta marrë më shumë kontrollin në veri të Kosovës.

Basha ka pyetur pse Rama ka nevojë të flas se çfarë të bëjë Kosovë në vend të vetin.

’Vet KFOR-i është bind që Policia jonë ka kapacitete me mbajt rendin dhe sigurinë në veri, del Edi Rama thotë, KFOR-i le ta merr përsipër sigurinë atje”.

”Nuk meriton koment, veç s’pe kuptoj pse ka nevojë me fol se çka duhet me ba Kosova në vend t’vetin?”, ka shkruar Basha në Facebook.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ministria e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, ka thënë se…