Nora e artë në Tunizi

19 janar 2018 | 18:19

Xhudistja Nora Gjakova e ka fituar medaljen e artë në Grand Prix që po mbahet në Tunizi.

Gjakova në finale e mposhti garuesen jugkoreane, Youjeong Kwon. Nora Gjakova në rrethin e parë e mposhti garuesen turke Nazlican Ozerler, kurse për të kualifikuar në gjysmëfinale e mposhti Miryam Roperin.

Ndërsa për tu kualifikuar në finale Gjakova e mposhti në gjysmëfinale garuesen nga Hong Kongu, dhe në finale e mposhti Youjeong Kwon.

Redaksia online
(e.r. / epokaere.com)

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Dialogu ndërmjet Prishtinës dhe Beogradit nuk ka alternativë, pavarësisht faktit…