“Nxihet” Instagrami, VIP-at postojnë vetëm një foto të zezë

03 qershor 09:24

Protesta tani bëhet e heshtur. Ose më mirë të themi, e zezë.

Një foto e gjitha e zezë ka “pushtuar” profilet sociale të personazheve të botës së spektaklit dhe sportit. Një mesazh solidariteti drejtuar protestave në SHBA, drejtuar lëvizjes “Black Lives Matter”, drejtuar George Floyd dhe vrasjes së tij shokuese nga një polic në Mineapolis ditën e hënë.

Quhet #BlackoutTuesday dhe sot, nëse futesh në Instagram, ka shumë mundësi të hasësh vetëm në një seri të gjatë fotosh të zeza.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kryeministri në detyrë, Albin Kurti ka thirrur mbledhje të Qeverisë.…