Olympiacos – Fiorentina, finalja e Ligës së Konferencës

29 maj 2024 | 11:44

Sonte do të zhvillohet finalja e madhe e Ligës së Konferencës, ku përballë njëra tjetrës do të jenë Olympiacos dhe Fiorentina. Olympiacos ka një shans për t’u bërë klubi i parë grek që fiton një trofe evropian në finalen e Ligës së Konferencës sonte.

Por ata përballen me një skuadër si Fiorentina që ende e ka të freskët humbjen në finalen e sezonit të kaluar. Olympiacos kaloi në finale pasi mposhti bindshëm Aston Villa të Unai Emery në gjysmëfinale.

Pasi siguroi një fitore 4-2 në Villa Park, skuadra e Jose Luis Mendilibar mori në një fitore 2-0 në shtëpi dhe një triumf të përgjithshëm 6-2. Ndërkohë, Fiorentina mposhti Club Brugge, me rezultatin e përgjithshëm 4-3, për të kaluar në finale. Finalja e Conference League zhvillohet në Athinë dhe luhet me fillim nga ora 21:00.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Duke u përgjigjur në pyetjet e mbrojtjes së Hashim Thaçit,…