Osijeku e “blindon” Mirlind Dakun, nënshkruan edhe për dy vite

09 gusht 16:11

Mirlind Daku e ka nënshkruar kontratën e re me klubin kroat, NK Osijek.

Sulmuesi gjilanas me kontratën e re do të mbetet pjesë e Osijekut deri në vitin 2024, shkruan Demokracia.com.

Kjo është bërë e ditur nga faqja zyrtare e klubit elitar kroat në rrjetet sociale.

Daku i është rikthyer skuadrës së tij pas një vit e gjysmë i huazuar te Ballkani.

Reprezentuesi i Kombëtares së Kosovës ka debutuar të dielën mbrëma në fitoren 1-2 të Osijekut në Kroaci.

Ndryshe, Daku ishte top golashënuesi i edicionit në Superligën e Kosovës ku arriti të thyente rekord si golashënuesi më i mirë brenda një edicioni.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by NK Osijek (@nkosijek)

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Fotografimi i deputetëve dhe sigurimi i pasaportave diplomatike për disa…