Osmani dhe Levits mbjellin ‘drurin e miqësisë’

22 prill 14:12

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, bashkë me homologun e saj letonez, Egils Levits, kanë mbjellë “drurin e miqësisë”.

Fotografitë janë shpërndarë nga llogaria zyrtare e presidentes Osmani në “Instagram”.

Gjatë ditës së sotme, Osmani dhe Levits, kanë mbajtur një konferencë të përbashkët, përmes së cilës presidentja Osmani ka thënë se ka kërkuar mbështetje e Letonisë për rrugëtimin e Kosovës drejt BE-së dhe NATO-s.

Ndërkohë, Levits ka thënë se Kosova i përket Evropës.

Pos Osmanit, Levits ka i edhe kryeministrin Albin Kurti dhe kryeparlamentarin Glauk Konjufca.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Me rastin e shënimit të Ditës së Tokës, ministri i…