Osmani pritet nga presidenti i Malit të Zi, Jakov Milatoviq

27 qershor 2023 | 10:01

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka udhëtuar sot për Podgoricë. Ajo do të merrë pjesë në Procesin e Bashkëpunimit të Evropës Juglindore.

E para e shtetit tashmë ka mbërritur në vendin ku do të mbahet samiti në Podgoricë dhe është pritur nga presidenti i Malit te Zi, Jakov Milatoviq.

Gjatë samitit delegacionet e 13 shteteve pjesëmarrëse do të diskutojnë për paqen, sigurinë, stabilitetin e zhvillimin politik e ekonomik të vendeve të rajonit.

Sipas një njoftimi për media nga Presidenca e Kosovës, bëhet e ditur se në këtë Samit, presidentja Osmani do t’i bashkohet krerëve të 13 shteteve për të biseduar rreth thellimit të bashkëpunimit me vendet e rajonit dhe partnerët ndërkombëtarë për përshpejtimin e perspektivës evropiane të rajonit, garantimin e paqes, sigurisë dhe stabilitetit në rajon, si dhe promovimit të bashkëpunimit ekonomik dhe zhvillimit të qëndrueshëm.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Policia njofton për dhunimin e një të miture në Pejë.…