Osmani takohet me kryeministren e Danimarkës në Uashington

11 korrik 2024 | 11:43

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka takuar kryeministren e Danimarkës, Mette Frederiksen, gjatë margjinave të Samitit të NATO-s.

Osmani që po qëndron në Uashington, ka thënë se me të ka pasur diskutime rreth qëllimeve të përbashkëta në mbrojtje të paqes dhe sigurisë.

“Me kryeministren e Danimarkës, Mette Frederiksen, diskutime në margjina të Samitit të NATO-s në Uashington D.C., për qëllimet tona të përbashkëta në mbrojtje të paqes e sigurisë në kontinentin tonë”, ka shkruar Osmani në “Facebook”.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Sulmuesi Lamine Yamal shijon momentin e tij të lavdisë ndërkombëtare.…