Osmani takohet me kryeministrin e Libanit, tregon çka bisedoi me të

18 shtator 2023 | 21:28

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani është takuar në Neë York me kryeministrin e Libanit, Najib_Mikati

Në këtë takim është folur për përpjekjet e Kosovës dhe Libanit për afrimin e vendeve dhe popujve mes vete.

”Përsëriti përkushtimin e vendosur të Kosovës për të vazhduar përpjekjet tona të përbashkëta për të zhvilluar marrëdhëniet dypalëshe me Libanin si një hap thelbësor për afrimin e vendeve dhe popujve tanë”, ka shkruar Osmani në Twitter.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ish-deputetja e LDK-së, Melihate Tërmkolli, thotë se kryeministri Kurti e…