Osmani: Vizita e Stoltenbergut vjen në një moment përcaktues për paqen dhe sigurinë në rajon

20 nëntor 2023 | 17:58

Presidentja Vjosa Osmani ka theksuar se vizita e sekretarit të përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg, vjen në një moment përcaktues për paqen dhe sigurinë, jo vetëm në rajon, por në të gjithë kontinentin tonë.

“Kosova është e vendosur për të ardhmen e saj, prandaj në takimin e sotëm, ritheksova rëndësinë urgjente të anëtarësimit në NATO, duke filluar me përfshirjen e vendit tonë në Partneritetin për Paqe”.

“Në një rajon të sfiduar nga planet destabilizuese të Serbisë, bashkëpunimi me aleatët tanë në NATO është i domosdoshëm për të siguruar paqe dhe siguri afatgjate në rajon dhe më gjerë”, ka shkruar Osmani në “Facebook”.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
INTERVISTË EKSKLUZIVE me Bardhyl Mahmutin: Si u hoq cilësimi i…