Pacolli, vizitë zyrtare në Suedi

29 janar 13:26

Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Behgjet Pacolli, ka nisur një vizitë njëditore në Suedisë.

Gjatë kësaj vizite, ai do të takohet me ministren e Jashtme, Margot Wallström, për të vazhduar takimin e radhës me sekretaren e Shtetit në Ministrinë e Bashkëpunimit dhe Zhvillimit Ndërkombëtar, Ulrika Modéer.

Në orët e pasdites, Pacolli do të takohet edhe me përfaqësues nga Parlamenti suedez (Riksdag), respektivisht, Grupin e Miqësisë Suedi –Kosovë.

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kabineti qeveritar ka emëruar sot në mbledhjen e saj të…