Para Shqipërisë, Zelensky zbret në Arabinë Saudite për vizitë

27 shkurt 2024 | 15:54

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky, ka arritur në Arabi Saudite.

Ai ka thënë se aty do të bëjë një vizitë si pjesë e dialogut të rregullt me Princin e Kurorës, Mohammed bin Salman.

“Tema e parë është formula e paqes. Vitin e kaluar në Jeddah, mbajtëm takimin efektiv të këshilltarëve për të diskutuar zbatimin e tij. Tani jemi pranë samitit të parë të paqes dhe mbështetemi në mbështetjen e vazhdueshme të Arabisë Saudite”.

“Tema e dytë është  kthimi i robërve të luftës dhe të deportuarve. Lidershipi i Mbretërisë i ka kontribuuar tashmë lirimit të njerëzve tanë. Kam besim se ky takim do të prodhojë rezultate”, ka shkruar Zelensky në rrjetet sociale

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Mesfushori Luka Modriq ka shënuar një gol vendimtar për Real…