Parashikimi i motit për fundjavë në Kosovë

05 prill 23:26

Fundjava në Kosovë pritet të shoqërohet me vranësira dhe intervale me diell, ndërsa të dielën priten riga lokale shiu që është edhe një paralajmërim për javën e ardhshme ku do të jetë më freskët dhe me shi.

Për nesër, meteorologët paralajmërojnë mot më vranësira, erë dhe intervale me diell. Temperaturat pritet të lëvizin nga 6 deri në 17 gradë celsius. E diela do të jetë pjesërisht e vranët me mundësi për riga lokale shiu.

Do të fryj erë mesatare dhe mesatarisht e fuqishme nga jugu-juglindja 3-13m/s. Shtypja atmosferike do të zbres nën vlera normale.

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Festivali më i madh ndërkombëtar i muzikës, Sunny Hill Festival…