Parashikimi i motit për nesër në Kosovë

04 prill 22:46

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njoftoi se nesër mbi vendin tonë do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell.

Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 4-6 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 16-18 gradë celsius. Vranësirat vende-vende ka mundësi të shoqërohen me riga lokale shiu.

Në fushat barike pritet të ketë rënie, duke regjistruar vlera nën kufijtë e normales. Do të fryjë erë nga drejtimi i juglindjes me shpejtësi 2-11 m/s.

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Qeveria e Republikës së Kosovës më 5 mars ka miratuar…