Parashikimi i motit për sot

13 dhjetor 2018 | 09:12

Gjatë ditës në vendin tonë do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët.

Vranësirat në pjesën veriperëndimore të vendit  mund të shoqërohen me fjolla të lehta bore.

“Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet -5 deri -3 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihet të lëvizin ndërmjet 3-4 gradë celsius. Masat e ajrit me presion të lartë vazhdojnë të mbeten aktive mbi territorin tonë. Do të fryjë erë nga  jugperëndimi dhe verilindja me shpejtësi 1-3m/s”, ka njoftuar Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Politologu Belul Beqaj ka vlerësuar se, pas ngjarjeve të fundit,…