Parashikimi i motit për sot në Kosovë

24 dhjetor 11:31

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK) ka njoftuar se sot do të mbajë mot pjesërisht i vranët dhe me intervale me diell.

Sipas IHMK-së, vranësirat ditën e diel kanë mundësi që vende-vende të shoqërohen me riga të dobëta dhe të izoluara shiu.

“Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -2 deri 0 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihet të lëvizin ndërmjet 3-7 gradë celsius. Do të fryjë erë nga drejtimi i verilindjes me shpejtësi deri 6m/s”, thuhet në njoftimin e IHMK-së.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Banorët e Luginës së Preshevës sot vendosin për kryetarin e…