Pas ambasadores amerikane, Abazoviq takon edhe ambasadorin gjerman

08 dhjetor 12:23

Zëvendëskryeministri i Qeverisë së Malit të Zi, Dritan Abazoviq, sot është takuar me ambasadorin e Gjermanisë në Podgoricë, Robert Weber.

Abazoviq ka thënë se Weber bën në vazhdimësi punë të madhe në shërbim të demokratizimit të Malit të Zi.  “Gjermania mbetet një mike e madhe e vendit tonë dhe një partner i besueshëm në rrugën drejt integrimit evropian”, ka shkruar Abazoviq në llogarinë e tij nw “Twitter”.

Një ditë me herët, Abazoviq ka takuar edhe ambasadoren amerikane në Mal të Zi.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Komisioni për Punë të Jashtme dhe Diasporë ka filluar takimin…