Pas funeralit të gruas, George H W Bush në kujdes intensiv

24 prill 19:09

Ish-Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, George H W Bush, është në kujdes intensiv për shkak të një infeksioni.

Gjendja e tij shëndetësore është keqësuar vetëm një javë pas vdekjes së gruas së tij Barbaras.

Në një deklaratë, një zëdhënës i familjes tha se kishte kontraktuar një infeksion që përhapet në gjak, por ishte “duke iu përgjigjur trajtimeve”.

93-vjeçari u pranua në spital në Houston të dielën në mëngjes.

Ai ishte president i SHBA-së nga viti 1989-93 dhe djali i tij, George W Bush, vazhdoi të shërbente në të njëjtin rol.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Politologu Ramush Tahiri nuk beson në suksesin e iniciativave të…